Wideorejestratory

F.A.Q

Najczęściej zadawane pytania

Kamera samochodowa to w zasadzie kamera wideo, którą można zainstalować w samochodzie (zwykle na przedniej szybie) i stale nagrywa wideo (a czasem dźwięk) podczas jazdy. Nazywa się ją również wideorejestratorem lub rejestratorem samochodowym.

Kamery samochodowe zyskują na popularności i mogą być używane przez każdego kierowcę, który chce chronić się na drodze. Kamery samochodowe zapewniają kierowcy bezpieczeństwo i odpowiedzialność, będąc bezstronnym naocznym świadkiem wypadków lub incydentów. Zarejestrowany materiał filmowy dostarcza niepodważalnych dowodów na to, co wydarzyło się przed, w trakcie i po zdarzeniu, gdyby do niego doszło. Ten materiał filmowy pomoże uniknąć ogromnych bólów głowy i kłopotów podczas udowodnienia niewinności w wypadku samochodowym lub ochrony przed fałszywymi roszczeniami i oszustwami ubezpieczeniowymi. Kamery Dash mogą również rejestrować losowo występujące i interesujące wydarzenia, które mają miejsce w życiu codziennym.

Nasz zespół z przyjemnością nawiążę współpracę z Tobą, aby dowiedzieć się, które kamery samochodowe będą najbardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb, dlatego prosimy o kontakt pod adresem [email protected]  z pytaniami w dowolnym momencie.

Poniżej zostały przedstawione najważniejsze funkcje, które można znaleźć w kamerach samochodowych na dzisiejszym rynku

Nagrywanie w pętli  – jest to funkcja, którą można znaleźć w prawie każdej kamerze samochodowe. Dzięki temu kamera samochodowa może kontynuować nagrywanie, gdy zużyje całe miejsce na karcie pamięci, nadpisując kartę pamięci od początku. Dzięki temu kamera samochodowa może nagrywać bez jakiejkolwiek konserwacji ze strony użytkownika, chyba że wystąpi incydent, który należy zapisać. 

GPS  – wbudowany lub zewnętrznie podłączony GPS, rejestruje lokalizację i prędkość pojazdu. 

Czujnik G  – w przypadku, gdy pojazd zostanie uderzony, zostanie uruchomiony czujnik G, które spowoduje, że kamera samochodowa zarejestruje wideo zdarzenia. Jest to szczególnie przydatne w trybie parkowania, do rejestrowania uderzenia podczas jazdy lub zdarzenia wandalizmu, gdy samochód jest na parkingu bez nadzoru.

Automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie kamery samochodowej – to kolejna funkcja, którą można znaleźć w prawie wszystkich kamerach samochodowych  . Kamera automatycznie rejestruje, kiedy pojazd zostanie włączony i zatrzymuje się, gdy pojazd zostanie wyłączony. 

Światła podczerwone – pozwalają kamerze na wyjątkowo dobre nagrywanie w nocy i jest przydatne do nagrywania wnętrza pojazdu. 

Znacznik czasu i daty – to kolejna funkcja występująca w większości kamer samochodowych, która pozwala na umieszczenie daty i godziny na filmie jako dowód. 

Kamery samochodowe automatycznie rozpoczynają nagrywanie po włączeniu i przechowują nagrane wideo na wymiennej karcie pamięci w aparacie lub w przypadku wbudowanej pamięci na urządzeniu. Gdy pamięć jest pełna, kamera samochodowa po prostu ponownie rozpoczyna nagrywanie od początku karty pamięci (tzw. Nagrywanie w pętli). Dzięki temu kamera samochodowa może działać bez konserwacji ze strony użytkownika.

Aby obejrzeć materiał wideo, karta pamięci jest wyjmowana i ładowana do komputera. Dzięki bardziej zaawansowanym kamerom samochodowym z Wi-Fi można przesłać nagrania bezpośrednio na iPhone’a lub Androida poprzez aplikację.

Kamera samochodowa jednokanałowa to kamera z jednym obiektywem, zazwyczaj (ale nie zawsze) montowana z obiektywem skierowanym do przodu na przednią szybę pojazdu. Jednokanałowa oznacza jeden obiektyw, który zarejestruje pojedynczy widok.

Dwukanałowa kamera samochodowa to kamera samochodowa z dwoma obiektywami, zwykle (ale nie zawsze) montowana z obiektywem skierowanym do przodu na przednią szybę i obiektywem z tyłu pojazdu, na tylnej szybie skierowanej do tyłu. Można je również skonfigurować, gdy druga soczewka jest zamontowana w kierunku wnętrza kabiny, aby rejestrować widok kierowcy, pasażerów lub ładunku pojazdu. Uważamy, że 2-kanałowe kamery samochodowe są najpopularniejszą konfiguracją kamery samochodowej dostępną obecnie na rynku. 

Większość 2-kanałowych kamer samochodowych zawiera DWIE oddzielne kamery, które rejestrują swoje obrazy na jednej karcie pamięci, która jest zazwyczaj umieszczona (karta pamięci) w przedniej kamerze. Istnieje kilka modeli kamer samochodowych, które oferują ukryty moduł nagrywania, a 2 kamery to tylko kamery, które łączą się z modułem ukrytym.

To pytanie, które często otrzymujemy od naszych klientów, dotyczy kamer samochodowych i ich działania, gdy pojazd jest zaparkowany / wyłączony. 

Tryb parkowania to tryb, który ma wiele kamer samochodowych, który pozwala kamerze, gdy pojazd jest wyłączony nagrywać tylko w przypadku wykrycia ruchu lub uderzenia. Większość kamer, które mają funkcję trybu parkowania, segmentuje nagrany materiał do oddzielnego folderu plików na karcie pamięci, dzięki czemu użytkownik może łatwo zobaczyć materiał nagrany podczas postoju pojazdu. 

Aby tryb parkowania działał, kamera samochodowa musi być podłączona do stałego źródła zasilania (np. akumulatora pojazdu), które nie wyłącza się, gdy silnik / pojazd jest wyłączony. Należy jednak zachować ostrożność podczas korzystania z trybu parkowania, ponieważ aparat będzie zużywał energię akumulatora z akumulatora pojazdu, co może doprowadzić do sytuacji, w której akumulator rozładuje się, jeśli pojazd zostanie pozostawiony na dłuższy czas. Czas potrzebny do rozładowania akumulatora pojazdu jest bardzo różny, w zależności od wielu czynników, takich jak wiek akumulatora, temperatura powietrza na zewnątrz, styl jazdy, typ pojazdu i nie tylko. 

Jak mogę chronić akumulator pojazdu podczas korzystania z trybu parkowania?

Istnieje kilka sposobów ochrony akumulatora pojazdu przed rozładowaniem (zgaszeniem) podczas korzystania z trybu parkingowego, na przykład:

  1. Kup kamerę, która ma wbudowany obwód zarządzania energią, kamery takie jak Thinkware, które mają wbudowaną tę technologię,
  2. Kup urządzenie do zarządzania energią, takie jak Power Magic Pro: Dowiedz się, czym jest urządzenie do zarządzania energią,
  3. Kup baterię do kamery samochodowej.

Akumulator kamery samochodowej to samodzielny akumulator, który zasila kamerę samochodową, gdy pojazd jest wyłączony. Służą one do bezpiecznego i niezawodnego zasilania kamery samochodowej w trybie parkowania (zasilanie kamery samochodowej, gdy pojazd jest wyłączony).

Korzystanie z akumulatora kamery samochodowej zapewnia, że ​​akumulator pojazdu (ten używany do uruchomienia pojazdu) pozostanie w pełni naładowany i gotowy do uruchomienia samochodu. Dzieje się tak, ponieważ moc wymagana przez kamerę samochodową jest pobierana z akumulatora kamery samochodowej, a nie z głównego akumulatora rozruchowego pojazdu.

Pojazd ładuje akumulator kamery samochodowej tylko przy pracującym silniku, a gdy silnik jest wyłączony, pojazd w ogóle nie wysyła mocy (ani nie zużywa mocy) z akumulatora kamery. Dzieje się tak, ponieważ dodatnie wejście akumulatora kamery samochodowej jest podłączone do zapłonu lub dodatkowego źródła zasilania, które włącza się tylko wtedy, gdy pojazd jest uruchomiony.

Kamera samochodowa wyposażona w WiFi to taka, która jest wyposażona w funkcję połączenia WiFi.

Kamera samochodowa z Wi-Fi umożliwi połączenie smartfona z kamerą samochodową poprzez aplikacje (Android lub iOS), którą można pobrać w skepie Google Play lub Apple store, aby:

  • przeglądać nagrany materiał znajdujący się w rejestratorze,
  •  konfigurować i zarządzać kamerą,
  • udostępniać nagrane materiały.

Aby połączyć się z kamerą za pomocą połączenia Wi-Fi, musisz fizycznie znajdować się w pojeździe. Kamery wyposażone w WiFi nie zapewnią możliwości zdalnego podglądu kamery, ponieważ sieć WiFi generowana przez kamerę ma mały zasięg (wnętrze pojazdu oraz parę metrów przy pojeździe)

Kamery samochodowe wyposażone w WiFi są generalnie droższe. Mając to na uwadze, wszystkie nasze najpopularniejsze kamery samochodowe wyposażone są w tę funkcję. 

Kamera samochodowa z ekranem LCD to kamera wyposażona w ekran do przeglądania nagranych materiałów wideo i konfigurowania kamery. 

Ogólnie rzecz biorąc, kamery samochodowe z ekranem LCD są łatwiejsze w użyciu i nie wymagają użycia smartfona do przeglądania materiału filmowego w pojeździe. 

Wadą kamer samochodowych z ekranem LCD jest to, że mają większy rozmiar fizyczny, zajmując przy tym więcej miejsca w samochodzie i nie są dyskretne. Dokładny rozmiar kamery zależy od rozmiaru ekranu LCD

Zalecamy użycie karty o największej pojemności, jaką Twój aparat może pomieścić w oparciu o jego specyfikacje. Dzięki temu będziesz mieć do dyspozycji najdłuższy czas nagrywania wideo.

Kamery Dash są zaprojektowane do zapętlania nagrań (nadpisywania najstarszych nagrań), jednak posiadanie dużej karty pamięci wydłuża czas potrzebny na nadpisanie materiału, dając tym samym więcej czasu na pobranie lub zapisanie materiału w razie potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, większość kamer samochodowych na rynku w 2018 roku będzie miała maksymalną pojemność karty pamięci 128 GB, ale niektóre marki, mogą sięgać do 256 GB lub nawet do 512 GB (przy użyciu systemu podwójnej karty pamięci). 

Jeśli potrzebujesz więcej niż 512 GB pojemności, przechodzisz na system DVR (cyfrowy rejestrator wideo), który byłby wyposażony w dysk twardy, a nie w kartę pamięci.

Kamery samochodowe narażają karty microSD na większe obciążenie niż większość produktów elektronicznych, takich jak kamery sportowe lub lustrzanki cyfrowe, ze względu na ich ciągłe nagrywanie w pętli. Testujemy szeroko sprzedawane karty przed wybraniem ich do włączenia do naszych produktów, aby upewnić się, że ich działanie jest dobre i pogarsza się z czasem w jak najmniejszym stopniu.

Korzystanie z niektórych kart microSD innych firm może wpływać na wydajność kamer samochodowych, aw niektórych przypadkach wymusić losowe ponowne uruchomienie kamery podczas nagrywania. Chociaż podstawowym wymaganiem dla kart microSD dla naszych kamer samochodowych jest  klasa 10  lub  U1,  a karta SD powinna być sformatowana jako  FAT32 [Windows]  lub  MS-DOS (FAT) [Mac OS]. Niektóre sprzedawane kamery mogą nie być sformatowane w systemie FAT32 i nie zagwarantują doskonałej wydajności, ponieważ nawet karty o takich samych specyfikacjach mogą się różnić w zależności od partii.

Tak, możesz odtwarzać pliki wideo (w formacie AVI lub MP4) na dowolnym komputerze, w tym zarówno z systemem Windows, jak i OSX, pod warunkiem, że masz zainstalowane prawidłowe kodeki wideo. Możesz po prostu skopiować pliki wideo z karty SD na komputer i odtwarzać je jak każdy inny plik wideo. Niektóre aparaty są również dostarczane ze specjalnym oprogramowaniem, które umożliwia zarządzanie ustawieniami kamery i odtwarzanie filmów z dodatkowymi mapami GPS i danymi czujnika G (jeśli są obsługiwane). To oprogramowanie może nie być kompatybilne ze wszystkimi platformami, więc sprawdź przed zakupem.