Promocje
Wideorejestrator Viofo A129 DUAL GPS
Wideorejestrator Viofo A129 DUAL GPS
849,00 zł 829,00 zł
szt.
BlackVue DR750S-2CH - ULTRA ZESTAW
BlackVue DR750S-2CH - ULTRA ZESTAW
2 677,00 zł 2 599,00 zł
szt.
Wideorejestrator BlackVue DR750S-2CH Wi-Fi GPS
Wideorejestrator BlackVue DR750S-2CH Wi-Fi GPS
1 799,00 zł 1 729,00 zł
szt.
Produkt dnia
Wideorejestrator DOD LS475W GPS
Wideorejestrator DOD LS475W GPS
849,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kamera samochodowa VIOFO Seria A119 różnice
Kamera samochodowa VIOFO Seria A119 różnice

Firma Viofo jest uznanym na rynku producentem wideorejestratorów, ich urządzenia od kilku lat skutecznie zdobywają serca użytkowników. Większość osób które mają do czynienia z wieorejestratorami marki VIOFO przyznaje że jakość jaką oferują modele serii A119 jest na najwyższym poziomie a szczegóły rejestrowane przez poszczególne modele jest naprawdę zachwycająca.

Od początków serii A119 doczekaliśmy się 3 różnych modeli: A119, A119S oraz najnowszy model A119 Pro. Z pozoru wszystkie urządzenia wyglądają jednakowo, jednakże jak to zazwyczaj bywa diabeł tkwi w szczegółach. Postaramy się Wam przybliżyć czym różnią się poszczególne modele oraz jakie są opinie użytkowników oraz nasze odczucia na ich temat.

Jeżeli chodzi o jakość produktów musimy mieć na uwadze że opisywane poniżej urządzenia wykonane są z najwyższą starannością, jakoś spasowania i same materiały z jakich wykonano urządzenia klasyfikują rejestratory w kategorii produktów premium. Za relatywnie niewygórowaną cenę otrzymujemy produkt z najwyższej półki zarówno pod względem wykonania jak i pod względem funkcjonalności.

 

W tabelarycznym skrócie różnice wyglądają następująco:

 

 

Viofo A119

Viofo A119S

Viofo A119 PRO

Typ matrycy

OmniVision OV4689 4 Mpix

Sony IMX291 Starvis

2 Mpix

Aptina AR0521

5 Mpix

Chipset

Novatek NTK96660

Rozdzielczość obrazu
(maksymalna)

2560x1440p 30fps

1920x1080p 60fps

2560x1440p 30fps

Budowa obiektywu

Przesłona: F/1.8
Budowa: 6 soczewek
kąt widzenia 160 st.

Przesłona: F/1.8

Budowa: 7 soczewek
kąt widzenia 135 st.

Przesłona: F/1.8

Budowa: 7 soczewek

kąt widzenia 130 st.

Regulacja położenia obiektywu

2 płaszczyzny

1 płaszczyzna

1 płaszczyzna


Wszystkie urządzenia na pozór wyglądają tak samo, ich menu jest niemalże identyczne i w każdym z nich można użyć tych samych komponentów akcesoryjnych tj. filtra polaryzacyjnego CPL oraz modułu GPS odpowiedzialnego za rejestrację lokalizacji oraz prędkości pojazdu.

Powyższe tabelaryczne porównanie wskazuje na niewielkie różnice w użytych komponentach a co za tym idzie różnice w jakości rejestrowanego obrazu.

Jednakże dane zawarte w tabeli o niczym nie świadczą i niczego nie potwierdzają, najlepszym potwierdzeniem parametrów technicznych niech będzie poniższy materiał pokazujący jakość jaką oferują poszczególne modele.

 

 

Model VIOFO A119

Urządzenie to szturmem zdobyło serca użytkowników dzięki doskonałej jakości rejestrowanego obrazu. Połączenie matrycy OV4689 oraz chipsetu NTK9666 daje świetny efekt końcowy czyli doskonałej jakości nagrania wideo, które bez względu na to czy zostały zarejestrowane w ciągu dnia czy w nocy pełne są szczegółów. 

 

Model VIOFO A119S z sensorem optycznym Sony IMX291 STARVIS

Wideorejestrator dzięki zastosowaniu najnowszej matrycy SONY kamera doskonale spisuje się w szczególności w nocy. Jakość zarejestrowanego materiału w nocnej scenerii jest bardzo szczegółowa, nocne zdjęcia wyciągają z ciemności największą ilość detali. Obraz zarejestrowany w wieczornym oświetleniu lamp oraz świateł miasta jest niemalże identyczny z modelem A119.

 

Model VIOFO A119 PRO

Wideorejestrator w tej wersji posiada najbardziej czułą matrycę oraz najwyższą rozdzielczość rejestrowanych materiałów. Efekt końcowy w postaci nagranego materiału jest bezkompromisowy, pełen detali i szczegółów obraz wydaje się się mieć żadnych ograniczeń. W pierwszych egzemplarzach z początku 2018 roku istniał problem z utratą ostrości obrazu. Jednakże w najnowszych modelach problem ten został wyeliminowany dzięki najnowszemu oprogramowaniu. Urządzenie posiada najmocniejsze kondensatory dostępne na rynku czyniąc z kamery najlepszy model dostępny na naszym rynku.

 

Podsumowując krótkie porównanie poszczególnych modeli, model VIOFO A119 polecamy jako doskonale dopracowane urządzenie, które posiada doskonały stosunek jakości do ceny, rejestrowany obraz jest pełen szczegółów, nagrania nocą nieco odbiegają od młodszego brata, jednak ten model uznawany jest przez wielu użytkowników za najlepszy model firmy VIOFO.

Model A119S polecamy użytkownikom, którzy często podróżują nocą i nocne nagrania muszą być najlepsze w swojej klasie. W tej materii model A119S jest niezastąpiony i każdy nocny detal zostanie przez kamerę zauważony, wszystko to zawdzięczamy matrycy SONY, Starvis czyli widoczność w świetle gwiazd.

 

Model A119 PRO jest najmocniejszym modelem firmy VIOFO dzięki którym jakość nagrań leży na najwyższym poziomie, łączy w sobie doskonałej jakości zdjęcia nocne oraz niesamowitą ilość detali w nagraniach wykonanych w ciągu dnia oraz w nocy. Nawet w trudnych warunkach pogodowych kamera spisuje się doskonale rejestrując wszystkie niezbędne detale. 

Poniżej zamieszczamy film pokazujący jak kamera radzi sobie w skomplikowanych warunkach jazdy pod słońce.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl