Kamera samochodowa Xblitz Black Bird

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 265,00 zł 265.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Xblitz
Kod produktu: 63EC-69321_20180704123134

Opis

Rejestrator jazdy – co to jest?

Kamera samochodowa, czyli rejestrator jazdy, rejestrator samochodowy lub wideorejestrator są to niewielkiego rozmiaru urządzenia montowane w pojazdach w celu monitoringu pojazdu w czasie ruchu pojazdu jak i w czasie jego postoju. Kamera samochodowa w większości przypadków składa się z ekranu TFT oraz kamery rejestrującej obraz. Wyświetlacz w kamerze pozwala na bieżący podgląd nagrywanego obrazu oraz pozwala na zmianę ustawień kamery i oglądanie nagrań. Wideorejestratory mogą różnić się między sobą jakością, ilością funkcji, możliwością rejestracji parkingowej czy jakością nagrań wykonywanych przy pomocy wideorejestratora. Niektóre z modeli wykorzystują technologię GPS która pozwala na zapisywanie takich danych jak lokalizacja pojazdu, prędkość poruszania się, oraz prędkość w momencie zdarzenia. Dane GPS możemy dowolnie włączyć lub wyłączyć w trakcie zapisu wideo.

Kamera w samochodzie? Czy potrzebuję wideorejestratora?

Rejestrator jazdy to bardzo funkcjonalne urządzenie, które wbrew pozorom, przyda się w każdym samochodzie. Podczas codziennej jazdy autem, podczas weekendowych wypadów, czy też podczas podróży służbowych jesteśmy uczestnikami ruchu. W trakcie poruszania się po drogach warto zwrócić uwagę na to że nie wszyscy kierowcy zachowują się odpowiedzialnie, czasami stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Są sytuacje w których bez nagrania wideo jesteśmy pozbawieni jakikolwiek argumentów w przypadku konieczności dochodzenia swoich praw przed sądem. Kamera samochodowa czyli wideorejestrator pozwalają na uchwycenie momentu zdarzenia drogowego dając nam niepodważalne argumenty w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Posiadanie przysłowiowego asa w rękawie może uchronić Ciebie od bezpodstawnych oskarżeń. Może być również w skrajnym przypadku argumentem do uniknięcia niesłusznie nałożonego mandatu. Dodatkowo funkcja GPS pozwala na dokładne ustalenie lokalizacji zdarzenia z dokładnością do kilku metrów. Jeżeli cenisz sobie uczciwość rejestrator jazdy może stać się Twoim cichym sprzymierzeńcem.

 

Rejestrator jazdy, kamera samochodowa Black Bird firmy Xblitz pozwoli Ci na spokojną codzienną jazdę jak i bezpieczną podróż. Niezbędna zarówno podczas długich wyjazdów wakacyjnych jak i podczas codziennych podróży do pracy.

Kilka powodów dlaczego warto używać rejestratora Black Bird

 • dowód w sytuacjach spornych przy wypadkach i kolizjach
 • szybkie ustalenie sprawcy zdarzenia drogowego
 • brak świadków nie jest już problemem
 • wielofunkcyjność : dyktafon, kamera i aparat fotograficzny
 • możliwość zgłaszania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych kierowców
 • możliwość nagrania nieprzewidzianych zdarzeń

Mini kamerkę Xblitz Black Bird charakteryzuje doskonała jakość obrazu nawet przy dużym naświetleniu dzięki funkcji WDR, która reguluje obraz gdy trafia do niego zbyt dużo światła. Ponadto rozdzielczość 1920×1080 sprawi że, obraz będzie wyraźny, nawet podczas przybliżania. Xblitz Black Bird został wyposażony w duży czytelny wyświetlacz. Pracę z rejestratorem ułatwiają dodatkowe przyciski funkcyjne oraz menu w języku polskim.

 

Dokładny opis funkcji rejestratora Xblitz Black Bird:

Wysoka rozdzielczość obrazu wideo – FULL HD 1920x1080p przy 30 klatkach/sek, zarejestrowany obraz można wygodnie odtwarzać nawet na telewizorach o wysokiej przekątnej obrazu.

Funkcja WDR (Wide Dynamic Range) – dzięki użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli rejestrowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.

Solidny uchwyt samochodowy – kamera posiada stabilny i wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Mocna przyssawka pozwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie.

Wbudowany mikrofon – bardzo czuły, rejestruje dźwięk wewnątrz auta, można wyłączyć funkcję zapisu dźwięku.

Wbudowany głośnik – sygnalizacja dźwiękowa wciskanych klawiszy, odtwarzanie zarejestrowanych filmów z dźwiękiem.

Typ obsługiwanych kart pamięci – Trans Flash czyli popularne karty micro SD stosowane także w telefonach komórkowych. Zaleca się używanie kart klasy 10, maksymalna obsługiwana pojemność to aż 256GB.

Wbudowana bateria – zastosowana bateria wewnętrzna (niewymienna) posiada niewielką pojemność, służy ona do zapewnienia zasilania przez kilka minut po wyłączeniu zapłonu.

Materiały – wysokiej jakości, trwała i odporna plastikowa obudowa

Funkcja SOS – automatyczne zabezpieczanie aktualnie nagrywanego pliku przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem, uruchamiane poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza.

Zoom cyfrowy – 4-krotne cyfrowe zbliżenie obrazu (należy go ustawić przed rozpoczęciem ngarywania).

G-sensor – jest to czujnik grawitacyjny, służy on do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty.

Detekcja ruchu – kamera będąc w stanie czuwania analizuje obraz i jeśli wykryje nagłą zmianę obrazu (czyli ruch) to uruchamia nagrywanie, które trwa aż do ustania ruchu plus kilka sekund.

Automatyczny start nagrywania – rejestrator uruchamia się automatycznie i zaczyna nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta, oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu (z kilkusekundowym opóźnieniem). Rejestrator musi być cały czas podłączony do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, oraz gniazdo zapalniczki musi być pod napięciem w momencie włączonego zapłonu.

Tryb monitorowania parkingu – rejestrator w stanie czuwania w zaparkowanym aucie, w momencie wykrycia uderzenia (regulowana czułość) kamera zaczyna nagrywać.

Chipset – Urządzenie zostało wyposażone w chipset Novatek NTK96650

 

5 powodów dla których powinieneś zainteresować się modelem Black Bird

 

1. Wysoka jakość zdjęć i filmów WDR

Funkcja Wide Dynamic Range (WDR) - oprogramowanie rejestratora analizuje naświetlenie obrazu, a następnie dynamicznie zmienia wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli, aby były widoczne na zdjęciu. Korzystanie z tej funkcji pozwala na dokładną rejestrację sceny mimo dużego kontrastu. Idealnie spisuje się to w szczególności w trudnych warunkach pogodowych w których szeroki zakres jakości rejestrowanego materiału ma ogromne znaczenie.

2. Szerokokątny obiektyw

Kąt widzenia obiektywu wynosi rekordowe 170o umożliwiając tym samym rejestrację szerokiego kadru przed maską pojazdu. Dzięki zastosowaniu szklanej soczewki i matrycy o wysokiej rozdzielczości możliwe okazało się uzyskanie szczegółowych obrazów.

3. Solidny uchwyt i sensor

Kamera posiada stabilny i wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Mocna przyssawka pozwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie. G-SENSOR - jest to czujnik grawitacyjny, służy on do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty.

4. Tryb nagrywania cyklicznego

Jest to jedna z najważniejszych cech rejestratorów samochodowych, gdy funkcja jest włączona można ustawić długość poszczególnych plików na 2, 3 lub 5 minut. W przypadku wyłączenia funkcji materiał nagrywany jest tak długo, aż jego objętość przekroczy 2 GB, to ograniczenie wynika z formatu plików.

5. Duży ekran

Wideorejestrator posiada jeden z największych ekranów jakie montowane są w kamerach samochodowych. Ekran ma duże znaczenie w przypadku zmiany funkcji, podglądu nagrania bezpośrednio na urządzeniu. Obraz jest wyraźny i przejrzysty a menu czytelne i intuicyjne. Kamera samochodowa Xblitz Black Bird pozwala na podgląd nagrywanego materiału w czasie jazdy oraz tym samym na korektę ustawienia kąta kamery. Oczywiście czynności te powinny odbywać się ze względów bezpieczeństwa tylko i wyłącznie w trakcie postoju na parkingu.

Długi czas rejestracji

Dwie minuty materiału Full HD z dźwiękiem to około 200 MB, oznacza to, że na karcie o pojemności 64 GB można zapisać około 10 godzin materiału w wysokiej jakości. Przy nagrywaniu w pętli użytkownik zawsze ma do dyspozycji ostatnie 10 godzin jazdy.

Automatyczny start nagrywania

Nagrywanie obrazu można połączyć z zapłonem pojazdu. Rejestracja zostanie uruchomiona w chwili włączenia zapłonu oraz wyłączona kilka sekund po wyłączeniu zapłonu, aby skorzystać z tej funkcji urządzenie musi być podłączone do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, a gniazdo musi być zasilane w momencie włączania zapłonu. Kamera będąc w stanie czuwania analizuje obraz i jeśli wykryje nagłą zmianę obrazu (czyli ruch) to uruchamia nagrywanie, które trwa aż do ustania ruchu plus kilka sekund.

 

Zawartość zestawu:

 • Kamera samochodowa Xblitz model Black Bird 
 • Uchwyt do montażu z przyssawką
 • Zasilacz do gniazda zapalniczki samochodowej z wyjściem USB
 • Długi przewód zasilający USB
 • Czytnik kart pamięci
 • Instrukcja obsługi w języku polskim z kartą gwarancyjną

Rejestrator do poprawnego działania wymaga karty pamięci, która nie znajduje się w zestawie.

Polska dystrybucja i gwarancja 

Kamery samochodowe w naszej ofercie pochodzą z polskiej dystrybucji i są objęte obsługą gwarancyjną realizowaną na terenie Polski przez serwis dystrybutora. Na model Xblitz model Black Bird dystrybutor udziela 24-miesięcznej gwarancji przy zakupie przez Konsumentów oraz 12-miesięcznej przy zakupie związanym z działalnością gospodarczą.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl