Wideorejestrator TrueCam A6

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 499,00 zł 499.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: TrueCam
Kod produktu: 4BD7-726E2_20181107221741

Opis

TrueCam A6 dual profesjonalna kamera samochodowa

Szukasz profesjonalnej kamery do samochodu, która pozwoliłaby na ochronę przedniej i tylnej części Twojego pojazdu? Właśnie ją znalazłeś. Nowa kamera samochodowa TrueCam A6 tworzy wysokiej jakości nagrania, na których zarówno za dnia, jak i w nocy rozpoznasz tablicę rejestracyjną pozostałych pojazdów oraz ludzkie twarze. Elementem zestawu jest również tylna kamera, z którą uzyskasz doskonały przegląd sytuacji za Twoim autem.

Tylna kamera należy do głównych zalet tego modelu. A to dlatego, że po połączeniu z główną kamerą zobaczysz obraz z tylnej kamery na ekranie LCD, co w bardziej skomplikowanych sytuacjach może ułatwić parkowanie, a przede wszystkim zawsze z łatwością sprawdzisz, co dzieje się za Twoim samochodem. Kamera co więcej – podobnie jak przednia kamera – pozwala na wykonywanie nagrań wideo, w związku z czym w przypadku stłuczki Twojego samochodu z tyłu, będziesz miał do dyspozycji istotny materiał dowodowy.

Kamera TrueCam A6 może się poszczycić łatwą instalacją oraz obsługą. Umiejscowienie mocowania na przedniej szybie Twojego samochodu, podłączenie zasilania oraz ustawienie pozycji nagrywania będzie konieczne tylko za pierwszym razem. W tym celu możesz ponadto wykorzystać więcej rodzajów mocowań, które stanowią zawartość zestawu. Przy każdej kolejnej jeździe możesz kamerę jedynie wsunąć do mocowania i możesz ruszać. Co więcej menu jest całkowicie w języku polskim, w związku z czym z obsługą poradzisz sobie bez konieczności przydługiego śledzenia dokumentacji.

Kamera samochodowa TrueCam A6 jest również wyposażona szeregiem zaawansowanych funkcji. Co więcej możesz dodatkowo dokupić moduł GPS z detekcją radarów prędkości w celu rejestrowania położenia oraz prędkości jazdy.

TrueCam A6 jest profesjonalną kamerą samochodową. Ochroni Twój samochód również podczas Twojej nieobecności.

 

Nagrywanie w rozdzielczości FULL HD 1080p

Kamera samochodowa TrueCam A6 wykonuje nagranie w maksymalnej rozdzielczości FULL HD 1080p. W efekcie powstałe nagrania posiadają dzięki temu na tyle wysoką jakość, że uwieczniają również te najdrobniejsze szczegóły – z łatwością przeczytasz z nich numer tablicy rejestracyjnej, rozpoznasz twarze ludzi i znaki drogowe. Niezależnie od tego, czy nagrywasz za dnia czy w nocy, w dobrych czy złych warunkach oświetleniowych. Kamera zawsze nagrywa w najwyższej jakości oraz z maksymalną ostrością.

 
 
 

Tylna kamera

Elementem zestawu jest również tylna kamera, dzięki której zyskasz jeszcze lepszy przegląd swojej jazdy. Tylna kamera może być pomocna przy parkowaniu, ale przede wszystkim przyda się podczas codziennej jazdy. A to dlatego, że może nagrywać tak samo jak kamera główna, w związku z czym zareejestruje wszystko, co dzieje się za Twoim samochodem. Docenisz to na przykład w sytuacjach, kiedy ktoś zderzy się z tyłem Twojego auta. Dzięki kamerze zyskasz jednoznaczny materiał dowodowy. Kamera parkowania nagrywa w rozdzielczości HD 720p, a wraz z przednią kamerą połączysz ją z łatwością za pomocą kabla. Wykorzystywanie tylnej kamery ma charakter opcjonalny, co oznacza, że przedniej kamery możesz oczywiście używać samodzielnie.

 
 
 

Bezproblemowa codzienna instalacja

Kamera została przystosowana do codziennego wykorzystania, dlatego z jej instalacją poradzisz sobie w ciągu kilku sekund. Szybka instalacja jest przy tym jedną z najistotniejszych właściwości każdej kamery samochodowej. Mocowanie do Twojego samochodu umieścisz jedynie podczas pierwszego wykorzystania – podobnie jak tylną kamerę. Później podłączanie zasilania oraz ustawianie właściwej pozycji w celu nagrywania nie będziesz musiał się już zajmować. Kamerę z łatwością wsuniesz do mocowania i od razu możesz ruszać.

 
 
 

Film poklatkowy

Timelapse czy też film poklatkowy umożliwia tworzenie nagrania w przyspieszonym trybie. Kamera w ciągu każdej sekundy stworzy jedną klatkę, dzięki której podczas jednej minuty odtworzysz nawet półgodzinne nagranie. W ten sposób z łatwością sprawdzisz, co działo się w okolicy Twojego samochodu przed Twoim przyjściem. Przyspieszone nagrywanie rozszerza pojemność karty pamięci, a oprócz praktycznego wykorzystania niesie ze sobą również wiele zabawy.

 
 
 

G-Senzor

G-Sensor czy czujnik grawitacyjny umożliwia rejestrowanie w formie wykresu kierunek jazdy w trzech osiach przestrzennych. W przypadku stłuczki Twego samochodu, G-sensor dokładnie rozpozna, z którego kierunku pochodziło uderzenie, a jednocześnie zabezpieczy powstające właśnie wideo. Wszelkie dane możesz następnie skontrolować w odtwarzaczu GPS oraz wykorzystać jako materiał dowodowy. W razie wypadku kamera również zabezpieczy aktualne nagrania przed ich zastąpieniem, w związku z czym nie musisz się bać ich utraty.

 
 
 

Tryb parkowania

Dzięki trybowi parkowania możesz zostawić swój samochód z kamerą TrueCam A6 aż na 24 godziny bez konieczności ładowania. Kamera będzie przy tym nieustannie dbała o bezpieczeństwo Twojego samochodu – w razie gdyby ktoś choćby lekko w niego uderzył, automatycznie zacznie nagrywać. Dzięki temu zyskasz ważny materiał dowodowy dla policji czy ubezpieczalni.

 
 
 

Ekran LCD z polskim menu

Istotnym elementem kamery TrueCam A6 jest ekran LCD, na którym możesz w dowolnym momencie skontrolować aktualnie powstające ujęcia, puścić sobie już nagrane wideo lub ustawić potrzebną funkcję kamery. Menu czarnej skrzynki jest w całości w języku polskim, w związku z czym przy jego obsłudze nie spotkają Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki. Co więcej jest na tyle przejrzyste, że poradzisz sobie również bez przydługiego śledzenia dokumentacji.

 
 
 

Nagrywanie w pętli

Z kamerą samochodową TrueCam A6 możesz nagrywać nieprzerwanie. W przypadku zapełnienia karty pamięci, automatycznie dojdze do zastąpienia najstarszego nagrania, bez przerwy w płynności nagrywania. Dzięki temu Ty nie musisz się o nic troszczyć. A jednocześnie możesz mieć pewność tego, że żaden istotny moment nie umknie Twojej uwadze. Każde video czy fotografię mozesz ponadto zabezpieczyć przed niepożądanym zastąpieniem.

 
 
 

Detekcja ruchu

Dzięki detekcji ruchu kamera samochodowa TrueCam A6 zacznie automatycznie nagrywać, kiedy czujnik zarejestruje ruch. Dzięki temu powstanie nagranie wideo również w trakcie Twojej nieobecności, a w przypadku uszkodzenia samochodu będziesz miał do dyspozycji jasny dowód wskazujący winnego. Nagranie posiada tak wysoką jakość, że bez problemu rozpoznasz na nim twarz sprawcy lub tablicę rejestracyjną jego samochodu. Jak tylko ruch ustanie, kamera również automatycznie ukończy nagrywanie.

 
 
 

Zabezpieczanie nagrania

Jeżeli chcesz zachować powstałe nagrania, wystarczy wcisnąć przycisk kłódki, który zapewni zabezpieczenie nagrania przed jego niepożądanemu usunięciu. W ten sposób nie spotka Cię sytuacja, kiedy stracisz istostne nagranie przez zastąpienie nowym nagraniem w pętli czasowej. Przycisk zabezpieczenia możesz wykorzystać już podczas nagrywania, ale też później w trybie przeglądania. Nagrania wideo oraz fotografie mogą być następnie odbezpieczone i usunięte ręcznie.

 
 
 

Moduł GPS (opcjonalnie)

Do kamery TrueCam A6 możesz dokupić moduł GPS, który oprócz rejestrowania położenia Twojego samochodu mierzy i rejestruje również prędkość jazdy. Zależy tylko od Ciebie, czy chcesz, aby te dane były widoczne bezpośrednio na nagraniu, czy może wybierzesz możliwość zapisywania ich w dzienniku GPS. Jeżeli nie chcesz, aby prędkość i położenie były rejestrowane w nagraniu, wystarczy wyłączyć tę funkcję. Wszelkie dane możesz później przejrzeć w aplikacji software, w której zobaczysz na mapie całą swoją trasę wraz z prędkością, wykresem G-sensora, przyspieszeniem oraz innymi informacjami.

 
 
 

Detekcja radarów prędkości i funkcja PRĘDKOŚCIOMIERZ (opcjonalnie)

Za pomocą modułu GPS możesz wciąż wykorzystywać funkcję PRĘDKOŚCIOMIERZ, dzięki której możesz wyświetlać na ekranie kamery aktualną prędkość i kierunek, w którym jedziesz. Wyświetli się on w formie kompasu. Moduł zawiera ponadto bazę danych radarów prędkości, dzięki czemu z wyprzedzeniem ujrzysz na ekranie aktualne ograniczenie dozwolonej prędkości oraz odległość od radaru. W bazie danych znajdują się również miejsca, w których trzeba zachować szczególną ostrożność. Wszelka sygnalizacja przebiega zarówno na ekranie, jak i za pomocą komunikatów głosowych. Kamera ostrzeże Cię również o ewentualnym przekroczeniu maksymalnej dozwolonej prędkości. Baza danych zawiera ponad 33 tysiące miejsc z 36 krajów Europy wliczając państwa takie jak Rosja oraz Ukraina. Aktualizacja jest darmowa i można ją przeprowadzić za pomocą plików znajdujących się na naszej stronie internetowej. Z modułem GPS możesz ponadto dokonać wyboru spośród 8 wersji komunikatów głosowych, łącznie z nietypową wersją instrukcji „Statek kosmiczny“.

 
 
 

Wysokiej jakości nagrywanie w nocy

Kamera TrueCam A6 została wyposażona w te najlepsze właściwości optyczne, aby dostarczyła Ci naprawdę wysokiej jakości ujęć nawet w nocy. Nagrywanie oraz fotografowanie w nocy nie stanowi dzięki temu żadnego problemu. Kamera samochodowa rejestruje każdy etap Twojej jazdy nawet przy słabszych warunkach oświetleniowych, dlatego na swojej czarnej skrzynce możesz w stu procentach polegać.

 
 
 

Wymienne filtry polaryzacyjne oraz UV (opcjonalnie)

Kamera samochodowa umożliwia szybką i bezproblemową instalację filtrów polaryzacyjnych oraz filtrów UV, które zapewnią jeszcze wyższą jakość nagrania. Filtr polaryzacyjny CPL niweluje odbicie deski rozdzielczej, w związku z czym Twoje wideo nie będzie posiadało niepożądanych odbić świetlnych. Filtr UV jednocześnie zwiększa nasycenie i głębię kolorów, matuje obszar nieba oraz eliminuje zamglenie odległego horyzontu. Wymienne filtry nie wchodzą w skład zestawu podstawowego.

 
 
 

Funkcja WDR

Kamera została wyposażona w funkcję WDR (Wide Dynamic Range), która zapewnia lepsze rejestrowanie obrazu w sytuacjach, w których część przestrzeni jest bardziej, natomiast druga część mniej oświetlona, a przez to powstaje kontrast między światłem a cieniem. Typowym przykładem takiej sytuacji są ujęcia nocnej jazdy z odbiciami oraz światłami przyjeżdżających z naprzeciwka samochodów. Również w tych warunkach świetlnych kamera mile Cię zaskoczy.

Aplikacja

Dzięki dedykowanej aplikacji bez problemu odtworzysz drogę po której poruszał się samochód odczytasz prędkość z jaką się poruszał oraz czas kiedy rozpoczęła się jazda samochodem. Aplikacja do pobrania na dole strony.

 

 

 

Wideorejestrator TrueCam A6 najważniejsze cechy

 • Rozdzielczość Full HD 1920x1080p 30 klatek na sekundę
 • Zestaw DUAL - Przód i Tył
 • Rozdzielczość zdjęć 12 Mpix
 • Opcjonalne filtry CPL i UV
 • Moduł WiFi
 • Kąt widzenia 130 stopni
 • Bateria wbudowana 410mAh
 • Kompresja H.264, MOV
 • Przesłona obiektywu f/2.0
 • Funkcja WDR (Wide Dynamic Range)
 • Odbiornik GPS - z bazą fotoradarów i komunikatami głosowymi
 • Komunikaty w języku polskim
 • Funkcja prędkościomierza
 • Czujnik żyroskopowy G-Sensor
 • Detekcja ruchu
 • Zabezpieczenie nagrań przed usunięciem
 • Nagrywanie w pętli
 • Automatyczne start i wyłączenie
 • Wyświetlacz 2.7"
 • Polskie menu
 • Złącza USB 2.0, HDMI
 
Przy zakupie nie zapomnij o wyborze właściwej karty pamięci.
Pamiętaj że tylko karty MLC gwarantują właściwe działanie kamery, chcesz się dowiedzieć więcej?
Przeczytaj artykuł na temat wyboru kart pamięci do wideorejestratora.
 

Detekcja radarów prędkości

Kamera współpracuje z opcjonalnym modułem GPS który posiada detekcję fotoradarów. Baza danych zawiera również niebezpieczne miejsca w których należy zachować szczególną ostrożność. Baza zawiera dane o niebezpieczeństwach i radarach z 36 krajów Europy.

 

Wyłączanie ekranu LCD za pomocą przycisku

W razie konieczności możesz wyłączyć ekran wideorejestratora za pomocą jednego przycisku bez konieczności uruchamiania menu kamery. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie które nie absorbuje kierowcy zapewniając mu jednocześnie bezpieczeństwo. Dodatkowo dzięki ustawieniom w menu możesz włączyć czas automatycznego przełączenia ekranu LCD w tryb uśpienia.

 

Szybkie wyłączanie dźwięku

Jeżeli chcesz wyłączyć nagrywanie dźwięku, wystarczy że naciśniesz dedykowany przycisk na obudowie a kamera przestanie rejestrować dźwięk. Funkcja ta jest bardzo przydatna w trakcie rozmowy telefonicznej lub w trakcie rozmowy z współpasażerem.

 

Błyskawiczne zdjęcie

Chcesz wykonać zdjęcie bez konieczności przełączania kamery w specjalny tryb? Nic trudnego z kamerą TrueCam wykonasz zdjęcie za pomocą jednego przycisku, bez konieczności wchodzenia do menu. Zdjęcie wykonasz w trakcie filmowania jednym kliknięciem przycisku.

Korekta ekspozycji

Wideorejestrator TrueCam pozwala na ręczną zmianę ekspozycji kamery dostosowując tym samym jasność nagranego materiału. Zmiana ekspozycji widoczna jest od razu na ekranie LCD. Możesz również skorzystać z automatycznych ustawień, wówczas automatyka kamery sama dokona precyzyjnego wyboru ekspozycji EV.

Personalizacja nagrań

Kamera umożliwia zapisanie na nagraniu imienia lub tablic rejestracyjnych pojazdu. Dane te zostaną zapisane trwale na filmie co pozwoli na identyfikację nagrania. Funkcja ta jest pomocna zwłaszcza w przypadku, gdy z jednego pojazdu korzysta więcej kierujących. Identyfikacja konkretnego kierowcy dzięki tej funkcji nie nastręcza trudności.

Obrót obrazu o 180°

Rejestrator jazdy TrueCam możesz umieścić w samochodzie, wg własnych preferencji, czasami pochylenie szyby pojazdu wymaga zamontowania kamery do góry nogami. Z kamerą TrueCam A4 jest to możliwe - wystarczy zmienić ustawienie w menu i obrócić kamerę o 180°, tak aby wideo było właściwie zorientowane. 

Podświetlane przyciski

Aby ułatwić obsługę wideorejestratora w nocy kamera została wyposażona w podświetlane przyciski. Delikatne podświetlenie nie oślepia kierowcy pełniąc tym samym swoją funkcję. Podświetlenie klawiszy można wyłączyć w menu kamery.

Opcjonalne wyświetlanie położenia

Kamera została wyposażona w moduł GPS który wsród swoich funkcji posiada możliwość wyświetlania lokalizacji pojazdu. Opcję tą można włączyć z poziomu menu.

 

Współpraca z Google Maps

Wideorejestrator współpracuje z Google Maps pozwalając na obrazowaniu trasy po której się poruszałeś. Jeżeli często podróżujesz autem możesz przeanalizować swoje trasy i zdecydować o wyborze trasu która była najlepsza.

 

Aplikacja software

Model TrueCam A5s ma zainstalowaną aplikację, w której na jednym ekranie wyświetlane są jednocześnie nagranie, mapa Google i wykres prędkości. Dzięki czujnikowi ruchu G-sensor widoczny jest też w tej aplikacji rejestr zmian grawitacji rejestrowanych przez czujnik.

Podświetlenie LED

Do celów nagrywania lub fotografowania w ciemnościach kamera samochodowa TrueCam A5s jest zaopatrzona w dodatkowe podświetlenie LED. Jest to bardzo praktyczne narzędzie, gdy potrzebujesz wykonać dokumentację powypadkową z wypadku, ktory wydarzył się w nocy. Kamerę wystarczy zdjąć z uchwytu i użyć w charakterze kamery cyfrowej do zrobienia zdjęć szkody i wykonania materiałów dowodowych.

Opcjonalne wyświetlanie prędkości

Jedną z wielu możliwości, jakie oferuje wideorejestrator TrueCam A5s, jest wybór, czy na nagraniu wideo ma być wyświetlana prędkość jazdy. Opcję tę można regulować stosownie do potrzeb.

 

 

 

Zawartość zestawu

Wideorejestrator TrueCam A6

Tylna kamera

Tylna kamera może być przydatna podczas parkowania, ale przede wszystkim doskonale sprawdzi się podczas codziennej jazdy.
A to dlatego, że potrafi tworzyć nagranie podobnie jak kamera główna, w związku z czym zarejestruje wszystko, co dzieje się za Twoim samochodem. Kamera parkowania nagrywa w rozdzielczości HD 720p i jest wyposażona w podświetlenie na podczerwień.

 

Moduł GPS z detekcją radarów prędkości

Moduł GPS umożliwia rejestrację lokalizacji pojazdu oraz prędkości poruszania się. Poprzez intuicyjne menu możesz wybrać który z parametrów będzie zapisywany ma nagraniu. Częścią modułu jest aplikacja Google Maps umożliwiająca śledzenie trasy. Moduł GPS działa niezawodnie i błyskawicznie, połączenie z satelitami jest stabilne i nie wymaga kalibracji. 
Moduł GPS posiada ponadto funkcję komunikatów głosowych, dzięki której zostaniesz głosowo przywitany przez TrueCam i uzyskasz potrzebne informacje dotyczące np. satelitarnego połączenia GPS. 

Zobacz na przykładzie jak działa aplikacja GPS.

Uchwyt A5 Pro WiFi

Używany wraz z mocowaniem 3M lub mocowaniem z przyssawką w celu przymocowania kamery do szyby auta. Po zamontowaniu w uchwyt wsuwa się kamerę TrueCam A4, podłącza zasilanie oraz moduł GPS. Dzięku temu kamerę można z łatwością zdjąć, gdy chcemy uchronić się przed ryzykiem ewentualnej kradzieży. Dodatkowo odpada konieczność skomplikowanego odłączania kabli itp.
Codzienny montaż kamery trwa parę sekund i nie jest kłopotliwy. Nie ma nic gorszego niż każdorazowe rozkładanie statywów, przyłączanie kabli zasilających i ustalanie właściwych opcji ujęć. Z uchwytu A4 można kamerę bezproblemowo zdejmować, a nastepnie z powrotem w niego wsunąć.

Mocowanie 3M

Samoprzylepne mocowanie 3M jest zaopatrzone w lepką powierzchnię przytwierdzającą kamerę samochodową na stałe do szyby auta, doskonale do niej przylegając.Kamera trzyma się na szybie niezależnie od warunków jazdy. Do mocowania łatwo przymontowuje się uchwyt A5, do którego podłączany jest kabel zasilający i moduł GPS. Po wejściu do samochodu wystarczy jedynie wsunąć kamerę w uchwyt i można ruszać w trasę!
Chcąc skorzystać z kamery np. w innym samochodzie, możliwe jest użycie mocowania z przyssawką (w zestawie).
Mocowanie 3M będzie pomocne zawsze, gdy chcemy na stałe przytwierdzić kamerę w samochodzie.

Mocowanie z przyssawką

Mocowanie z przyssawką służy do instalowania kamery na szybie auta.Łatwo je kiedykolwiek zdjąć i z powrotem przymocować.
Dzięki wielkiej mobilności tego uchwytu można umieścić kamerę samochodową TrueCam A4 w dowolnym miejscu w pojeździe lub przemieszczać ją wewnątrz auta stosownie do potrzeb. Mocowanie sprawdzi się zawsze wtedy, gdy nie chcemy wykorzystywać stałego mocowania samoprzylepnego 3M.
Zastosowanie znajdzie w szczególności, gdy jednej kamery używamy w więcej niż jednym samochodzie albo też jedziemy pojazdem służbowym lub pożyczonym.

 

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa umożliwia ładowanie kamery z gniazda zapalniczki. Kabel ładowarki mierzy 3 metry, dzięki czemu sięga jakiegokolwiek miejsca w samochodzie. Dzięki swojej długości kabel może być poprowadzony wewnątrz pojazdu tak, aby nie przeszkadzał, a także był łatwy do ukrycia w aucie.

Kabel USB

Kabel USB umożliwia podłączenie kamery samochodowej do komputera i transfer nagrań na niego. Kabel może służyć także do ładowania kamery z komputera.

Futerał ochronny

Futerał ochronny pozwalający na schowanie kamery TrueCam i jej przenoszenie.

Dane techniczne

Funkcja GPS Nie
Sensor optyczny Aptina
Tryb parkingowy Nie
Ekran LCD Tak
Przekątna ekranu 2,7"
Maksymalna rozdzielczość 1080p FullDH
Kąt widzenia st. 130
Filtr polaryzacyjny Opcja
Przetwornik obrazu OV2710
Chipset CMOS
Tryb fotograficzny Tak
Rozdzielczość wideo 1920x1080p/30fps 16:9
Max. pojemność karty pamięci 32 GB
Gniazdo zasilania mini USB
Ręczna blokada plików Tak
Pojemność akumulatora 250 mAh
Zestaw DUAL Tak
Komunikacja WiFi Nie
Wodoodporność Nie
Aplikacja na telefon Nie
Menu j.polski Tak
Wysokość mm 51
Szerokość mm 103
Grubość mm 40
Waga g 94

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl